Нацбанк прогнозує прискорення інфляції в Україні до кінця року

У серпні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 2,5% (з 2,4% у липні). У місячному вимірі ціни знизилися на 0,2%, однак до кінця року очікується їхнє підвищення

Про це йдеться у коментарі НБУ, передає Depo.ua.

Зазначається, що із пожвавленням споживчого попиту та економічної активності на тлі низької бази порівняння минулого року очікується, що інфляція повернеться у межі цільового діапазону до кінця року.

"Подорожчання енергоносіїв та відображення ефектів слабшої гривні були здебільшого нівельовані сповільненням зростання цін на харчові продукти, зокрема внаслідок хорошого врожаю овочів та нарощення імпортної пропозиції окремих товарів", - йдеться в коментарі.

Зокрема сповільнилося падіння цін на непродовольчі товари (до 0,2% р/р), що зумовлено як послабленням гривні в попередні місяці, так і реалізацією відкладеного попиту на окремі товари з боку споживачів.

Натомість продовжило сповільнюватися зростання цін на продовольчі товари (до 3,3% р/р). Це пов'язано як зі збільшенням пропозиції, у тому числі коштом імпорту, так і з млявим попитом на більш дорогі вироби та продукти не першої необхідності.

Темпи зростання вартості послуг незначно сповільнилися (до 8,2% р/р). Слабкий попит та посилення карантинних обмежень в окремих областях стримували зростання вартості послуг кінотеатрів, закладів громадського харчування, курсів іноземної мови.

Зростання адміністративно регульованих цін прискорилося суттєвіше, ніж очікувалося (до 5,2% р/р). Так, вартість природного газу для населення хоча й залишалася меншою, ніж торік, у серпні зросла з огляду на світовий тренд подорожчання енергоносіїв.

Здешевлення палива продовжувало сповільнюватися (до 17,9% р/р), відображаючи зростання світових цін на нафту в останні місяці та значний попит на паливо через високу інтенсивність користування автомобілями в умовах пандемії коронавірусу, зазначили в НБУ.

Нагадаємо, Нацбанк з початку року надрукував майже 17% від усієї гривні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"