Нацбанк продовжив основні валютні обмеження до вересня

Дію антикризових заходів Національного банку України (НБУ), раніше введених постановою правління від 3 березня 2015 №160 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України", буде продовжено на три місяці - до 3 вересня 2015 року
Depo.Гроші
3 червня 2015 11:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій на прес-конференції в Києві в середу, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

У той же час він повідомив про наміри регулятора пом'якшити деякі обмеження на грошово-кредитному ринку, зокрема, заплановано підвищити ліміт на видачу готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати з 150 тис. грн до 300 тис. грн на добу на одного клієнта.

Анонсовані зміни також торкнуться заборони банкам купувати іноземну валюту за дорученням клієнтів-резидентів (крім фізичних осіб), які мають на рахунках у банках кошти в іноземній валюті. Така заборона відтепер стосуватиметься тих клієнтів, які мають на рахунках в банку понад $ 25 тис. США (в еквіваленті за офіційним курсом відповідної валюти на дату подання клієнтом заяви про купівлю іноземної валюти), тоді як раніше такий ліміт становив $ 10 тис.

Крім того, НБУ планує спростити порядок здійснення контролю уповноваженими банками за операціями резидентів з оплати робіт, послуг, прав інтелектуальної власності шляхом підвищення порога документального підтвердження відповідності кон'юнктурі ринку контрактних цін на таку операцію з EUR25 тис. до EUR50 тис., внісши зміни до постанови правління Нацбанку від 30 грудня 2003 №597 "Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями".

Очікується, що анонсовані зміни будуть внесені відповідною постановою правління НБУ, яке буде опубліковано і набере чинності в найближчі дні.

Мітки: НБУ, валюта