ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

НБУ визнав ще три банки неплатоспроможними, у тому числі «Дельта Банк»

Національний банк України відніс АТ «Дельта Банк», ПАТ «Кредитпромбанк» та ПАТ «Омега банк» до категорії неплатоспроможних
Depo.Гроші
3 березня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
НБУ визнав ще три банки неплатоспроможними, у тому числі «Дельта Банк»
НБУ визнав ще три банки неплатоспроможними, у тому числі «Дельта Банк»

Згідно з вимогою статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» 2 березня 2015 року Правління Національного банку України прийняло постанову № 150 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до категорії неплатоспроможних», повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

У НБУ відзначили, що 94% всіх вкладників «Дельта Банку» мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн. і отримають свої вклади в повному обсязі (всього 554 тис. вкладників).

Головною причиною віднесення «Дельта Банку» до категорії неплатоспроможних стало неприйняття власником банку своєчасних заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України.

Крім того, неплатоспроможними визнали «Кредитпромбанк» та «Омега банк».
«Враховуючи вимогу статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та відсутність перспектив відновлення діяльності зазначених банків, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів, Правлінням Національного банку 2 березня 2015 року було прийняте рішення про присвоєння ПАТ «Кредитпромбанк» і ПАТ «Омега банк» категорії неплатоспроможних (постанови Правління Національного банку № 151 і № 152 відповідно)», - йдеться в повідомленні.

ДОВІДКА. Банк «Дельта» входив в ТОП-5 найбільших українських банків, він має статус системного банку і може претендувати на націоналізацію. Станом на 1 січня активи банку «Дельта» становили 60,3 млрд грн.

Нагадаємо, в січні 2015 року зазначені банки були віднесені до категорії проблемних через погіршення фінансового стану.

Як повідомляв depo.ua, 30 грудня 2014 року Національний банк України затвердив методику визначення системно важливих банків. До таких належать вісім фінансових установ: ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «Дельта Банк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «Промінвестбанк», АТ «Ощадбанк Росії».