UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нацбанк повернув 2 мільярди рефінансу неплатоспроможних банків

У 2020 році за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків регулятору погасили боргів на 2,2 мільярда гривень
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

При цьому майже половина погашеної суми, 1 млрд грн, отримано від реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами.

Зазначається, що за найвищими цінами в 2020 році реалізовано пул майнових прав за кредитними договорами, переданими ПАТ "КБ "НАДРА" в заставу Національному банку – 187,4 млн грн, а також об'єкт нерухомого майна, переданий ПАТ "ВіЕйБі Банк" в іпотеку Національному банку – 60,7 млн грн.

Упродовж 2020 року Національний банк погодив умови реалізації заставлених майнових прав за кредитними договорами із сукупною початковою ціною реалізації 12,25 млрд грн та об’єктів нерухомого майна із сукупною початковою ціною реалізації в розмірі 1,49 млрд грн.

Усього ж обсяг заборгованості неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування сягає 41,7 млрд грн станом на 31 грудня 2020 року.

У НБУ зазначають, що значна частина кредитів рефінансу була видана ще до середини 2014 року.

"На жаль, застави за досі непогашеними кредитами часто низьколіквідні та мають низьку якість. Наприклад, майнові та корпоративні права, а також акції самих збанкрутілих банків", − заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Загалом, починаючи з 2017 року Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 8,4 млрд грн.

Нагадаємо, 17 червня 2020 року Верховний суд України визнав неправомірними дії НБУ по виведенню з ринку банку "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка.

16 жовтня 2020 року екс-міністр економіки  Богдан Данилишин заявив, що рефінансування, яке отримували банки під час кризи 2014-15 рокі було дуже непрозорим.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"