Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП України

Національний банк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту країни в 2017 році з 3% до 2,5%, а в 2018 році - з 4% до 3,5%
Depo.Гроші
4 листопада 2016 05:47
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в інфляційному огляді НБУ, передає Depo.ua.

"Перегляд прогнозу на наступні два роки пов'язаний з гіршою зовнішньою кон'юнктурою для українських експортерів в порівнянні з попередніми очікуваннями", - йдеться в огляді НБУ.

На думку Нацбанку, враховуючи рекордне світове виробництво зернових в 2016 - 2017 маркетинговому році, ціни на них будуть залишатися на низькому рівні, а ціни на сталь теж не продемонструють значного зростання через високі обсяги її пропозиції на світових ринках.

У той же час основним драйвером економічного зростання, як і в поточному році, в 2017-2018 рр.будуть інвестиції, вважають в центробанку.

"Також помірно буде відновлюватися приватне споживання. Його зріст стимулюватиме реалізація відкладеного попиту і збільшення доходів населення. Додатковим фактором збільшення як споживання, так і інвестицій стане пожвавлення кредитної активності завдяки зниженню процентних ставок в економіці", - наголошується в звіті.

НБУ також уточнює, що зберіг прогноз економічного розвитку на поточний рік незмінним - на рівні 1,1%.

За його оцінками, зростання ВВП в третьому кварталі 2016 року порівняно з аналогічним кварталом 2015 року прискорилося вкрай незначно - до 1,6% з 1,4% у другому кварталі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.