Нацбанк остаточно виграв у Коломойського суди на ₴2,6 млрд

Національний банк і ПриватБанк виграли у пов'язаних з колишнім співвласником банку Ігорем Коломойським компаній суди, через які вони хотіли зняти з себе зобов'язання за кредитами рефінансування

Нацбанк остаточно виграв у Коломойського…

Про це повідомили у прес-службі НБУ, передає Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"14 травня 2019 року Велика палата Верховного суду поставила крапку в справах №№910/16744/17, 910/16979/17 за позовами майнових поручителів, пов'язаних з колишніми власниками ПриватБанку, за кредитами рефінансування, до НБУ і ПриватБанку про зобов'язання регулятора списати кошти з кореспондентських рахунків банку на погашення заборгованості з рефінансування і зобов'язань ПриватБанку погасити заборгованість перед НБУ", - сказав представник НБУ.

Згідно з матеріалами, НБУ і ПриватБанк виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу і кіпрської компанії Тровелко Холдінгз Лімітед, які вимагали через суд звільнити їх від зобов'язань з рефінансування, яке НБУ видав ПриватБанку, на 2,6 млрд грн і 143 млн грн відповідно.

За словами представника прес-служби центробанку, метою зазначених позовів, яких всього було подано близько 30, є звільнення від відповідальності не тільки юридичних осіб, пов'язаних з колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя - Коломойського. Зазначена категорія справ розглядалася судами всіх інстанцій, починаючи з 2017 року.

Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови і тільки після того, як Касаційний суд у складі Верховного суду висловив правову позицію в підтримку НБУ і ПриватБанку та скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на сторону регулятора.

Після цього майнові поручителі, враховуючи правові позиції апеляційного та касаційного судів, спробували оскаржити відповідні рішення, звернувшись до Великої палати Верховного суду. Проте й Велика палата відмовила в задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов'язаних з колишніми власниками банку.

Нагадаємо, 15 травня команді обраного президента України Володимира Зеленського заявили, що мирова угода з Ігорем Коломойським можлива, але тоді він ще може залишитись винним банку.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

13 травня Суд відхилив апеляцію Нацбанку на користь екс-акціонерів Приватбанку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme