Нацбанк очікує зростання ВВП України в першому кварталі вперше з 2013 року

Національний банк України прогнозує відновлення зростання реального ВВП України в співвідношенні рік до року, вперше після четвертого кварталу 2013 року, починаючи з першого кварталу 2016 року
Depo.Гроші
31 березня 2016 19:19
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в презентації заступник голови НБУ Дмитра Сологуба, яка опублікована на сайті регулятора, передає depo.ua.

Як наголошується в документі, такі прогнози засновані на тому, що економіка України демонструвала позитивні темпи зростання в співвідношенні квартал до кварталу (з урахуванням сезонних коливань) два квартали поспіль, а падіння ВВП за підсумками 2015 року на рівні 9,9% виявилося трохи краще очікувань .

Крім того, як зазначає НБУ, на початку 2016 року економічні показники були нерівномірними. Зокрема, за підсумками січня показники виявилися гіршими за очікування, в той же час в лютому - значно краще, особливо в сферах транспорту і промисловості.

Також НБУ нагадав, що в цілому за підсумками 2016 року прогнозує зростання ВВП на рівні 1,1%, в 2017 році - 3%. При цьому, Нацбанк очікує зниження інфляції в 2016 році до 12% після її прискорення до 43,3% в 2015 році.

Згідно з документом, НБУ допускає реалізацію песимістичного сценарію, при якому показники ВВП будуть нижчими, а інфляція вище, в разі ескалації конфлікту на сході України, зниження цін на сировинні товари на світових ринках, негативного впливу "російського" фактора і політичної нестабільності.

У той же час, Нацбанк допускає також реалізацію оптимістичного сценарію, при якому показники ВВП будуть вище, а інфляція нижче, за умови зростання цін на світових ринках, успішної приватизації та проведення структурних реформ.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші