Нацбанк обмежить готівкові розрахунки сумою 50 тис. грн

Національний банк України планує обмежити готівкові розрахунки сумою 50 тисяч гривень
Depo.Гроші
3 вересня 2015 20:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба НБУ, передає depo.ua.

"Національний банк України планує скоротити обсяги готівкових розрахунків та підвищити рівень безготівкових платежів. Станом на початок вересня 2015 поза банків враховувалося 276 млрд грн. Однією з головних завдань, які переслідує регулятор, пропонуючи зменшити обмеження на розрахунки готівкою до рівня 50 тис. грн, - залучення цих коштів в банківську систему", - йдеться в повідомленні.

В НБУ зазначили, що необхідно також підвищити довіру громадян до банківської системи. Рішення про зменшення граничної суми готівкових розрахунків в три рази - з 150 до 50 тис. гривень буде прийнято правлінням Нацбанку найближчим часом.

"Наслідками запровадження такого обмеження є розширення безготівкових розрахунків, залучення коштів у банківську систему, додатковий ресурс для кредитування економіки, зменшення обсягів тіньової економіки, легалізація доходів, дієва боротьба з корупцією, збільшення прозорості фінансових потоків і зростання надходжень до державного бюджету. Крім того, розрахунки в безготівковій формі є безпечними для клієнта та дозволяють зменшити витрати держави і банків на готівковий оборот", - заявляють в НБУ.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.