Нацбанк не хоче реструктуризувати борги Олега Бахматюка

Новий керівник НБУ не поспішає вирішити питання з поверненням боргів державі через механізм реструктуризації

Нацбанк не хоче реструктуризувати борги…

"Мільярдер-банкрут - таке прізвисько закріпилося за Олегом Бахматюком в деяких ЗМІ, незважаючи на те, що з усіма кредиторами було досягнуто угоди про реструктуризацію боргу. Але залишилася заборгованість банків перед НБУ та Фондом гарантування вкладів. Схоже, центральний банк жертвує інтересами вкладників і готовий завдати збитків державі, аби лише не дати виплатити Олегу Бахматюку борги банків в розстрочку", - пише "Обозреватель".

Пройшов рік після заяви власника банків VAB та "Фінансова ініціатива" про готовність виплатити борги перед Нацбанком та Фондом гарантування вкладів. НБУ 20 березня 2015 р. вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк, а в червні 2015 р. визнав неплатоспроможним банк "Фінансова ініціатива". Потім Нацбанк подав на Бахматюка п'ять позовів до суду.

У свою чергу, Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ і заявив про готовність до компромісу з Нацбанком щодо питання поручительства, запропонувавши мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед Нацбанком: "Ми, як власники збанкрутілих банків, одними з перших запропонували Національному банку (НБУ) і Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) провести реструктуризацію боргів, яка дала б можливість повернути гроші протягом 10 років. Тобто ми звертаємося до держави з бажанням знайти конструктив в історії з боргами банків "Фінансова ініціатива" та VAB. Ми кажемо: є власник двох банків і є 10 млрд грн боргу перед НБУ, а також 9 млрд грн - перед ФГВФО. Є живі активи ("Укрлендфармінг" і "Авангард"), які складають більше 1% ВВП України. ФГВФО підтримує ідею реструктуризації боргів, оскільки розраховує, що такий досвід вдасться перенести на інші виведені з ринку банки. Наразі чекаємо відповіді від НБУ".

Для організації переговорного процесу щодо реструктуризації боргів банків "Фінансова ініціатива" та VAB Бахматюк запропонував найняти міжнародну компанію і оплатити її послуги. Це може бути четвірка великих аудиторів або McKinsey. "Логіка цього процесу прагматична. Перше - держава отримує повернення боргів. Друге - зберігається важливий суб'єкт економічної діяльності (холдинг "Укрлендфармінг"), який забезпечує роботою 34 тис. осіб", - заявляв Олег Бахматюк. Але відповіді від НБУ так і не було.

Незалежні експерти припускали наявність власних інтересів в цій історії у тодішньої голови НБУ Валерії Гонтарєвої. Поки вона "валила" українські банки, банк "Авангард", підконтрольний інвесткомпанії ICU, співвласницею якої була Валерія Гонтарєва, в 2017 р. подвоїв чистий прибуток з 48,56 млн грн до 100,3 млн грн. Здавалося б, пішовши у відставку, Гонтарєва повинна була б втратити вплив на ці процеси, і раціональні інтереси НБУ повинні були б взяти гору над чи то особистою неприязню екс-голови Нацбанку до власника банків, чи то іншими мотивами. Однак, новий керівник НБУ чомусь не поспішає вирішити питання з поверненням боргів державі через механізм реструктуризації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme