Нацбанк назвав банки, які житимуть

Національний банк України затвердив методику визначення системно важливих банків. До таких належать вісім фінансових установ
Depo.Гроші
30 грудня 2014 12:18
ФОТО: depo.ua
Нацбанк назвав банки, які житимуть
Нацбанк назвав банки, які житимуть

Так, НБУ своєю постановою від 25 грудня затвердив методику визначення системно важливих банків, передає depo.ua.

Відповідно до постанови № 863 системно важливими на 01.12.2014 визначено 8 банків: ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «Дельта Банк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «Промінвестбанк», АТ «Сбербанк Росії».

«Визначення системно важливих банків здійснюватиметься щорічно із застосуванням багатофакторної математичної моделі, заснованої на умовах системної важливості. Основними критеріями системної важливості є загальний розмір активів, зобов'язань юридичних і фізичних осіб, системні взаємозв'язки в банківській системі (обсяг міжбанківського кредитування) і обсяг кредитування найважливіших секторів економіки», - йдеться в повідомленні НБУ.

У НБУ уточнили, що найближчим часом Національний банк України завершить розробку нормативно-правових актів з регулювання та нагляду за системно важливими банками. Серед іншого будуть встановлені додаткові вимоги до капіталу таких банків. Національний банк України планує поступове введення нових регуляторних вимог до системно важливих банків, що дозволить їхнім акціонерам здійснювати необхідні заходи. Це сприятиме підвищенню стійкості таких банків і банківської системи загалом.

Постанова № 863 набуває чинності з 1 січня 2015 року.

Мітки: банк, Нацбанк