UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нацбанк нагадав про вилучення дріб'язку з обігу

Уже через три тижні – з 1 жовтня 2019 року – дрібні монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні

 Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на  прес-службу Нацбанку.

Як нагадує регулятор, їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років:

• упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;

• упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Крім того, розпочнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше.

Нагадаємо, Національний банк України очікує випуску монет номіналом 5 гривень вже восени.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook