Нацбанк хоче значно посилити обмеження на розрахунки готівкою

Національний банк має намір посилити обмеження на розрахунки готівкою з 150 тис. uривень до 50 тис. гривень
Depo.Гроші
27 липня 2015 10:02
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в розробленому проекті постанови Нацбанку, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

У 2013 році НБУ прийняв постанову "Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків, яким встановлюється обмеження на розрахунки готівкою: 10 тис. гривень - підприємств між собою протягом одного дня; 150 тис. - Фізосіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги); 150 тис. гривень - фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

У той же час, законопроектом "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законів (щодо податкової реформи)" пропонувалося встановити обмеження на розрахунки готівкою в розмірі 15 розмірів мінімальної заробітної плати.

Таке обмеження мало становити 18270 гривень, або по курсу гривні до євро на той період близько 1000 євро.

Потреба в забезпеченні стабільних надходжень готівки до банківської системи і прискорення її обігу, звуження сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегмента спонукали прийняти рішення про встановлення граничної суми готівкових розрахунків за участю фізичних осіб у розмірі 50 тис. гривень.

Разом з тим безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

В даний час обмеження на розрахунки готівкою становить 150 тис. гривень.

Мітки: НБУ, готівка