Насіров пояснив ситуацію з боргом "Укрнафти"

Компанія "Укрнафта" погасить борги перед держбюджетом, як тільки її боржники з нею розрахуються
Depo.Гроші
18 травня 2016 16:39
ФОТО: depo.ua

Про це журналістам розповів голова ДФС Роман Насіров, посилаючись на розмову з керівником "Укрнафти", передає depo.ua.

"Починаючи з 2014 року "Укрнафта" сформувала достатньо великий податковий борг. На момент, коли я був призначений він був 7 чи 8 млрд грн. В червні-ліпні він навіть трохи збільшився. Починаючи з серпня минулого року ми арештували майже все майно "Укрнафти". Спочатку ми дали розстрочку для компанії, яку вона два місяці виплачувала, а потім збилася з цієї розстрочки. Додаткове майно було описано. Відтоді компанія повністю сплачувала всі поточні платежі, але залишається борг", - сказав він.

За словами Насірова, на сьогодні ДФС подає касові доручення в банк про списання коштів з рахунків "Укрнафти".  

Також він повідомив, що за остання два місяці борг компанії знову збільшився.

"Це пов'язано з тим що не працює при мінекономіки т.зв. аукціонна комісія яка затверджує порядок продажу і ціни на нафту. Тобто  "Укрнафта" не продає нафту і в них не вистачає грошей щоб сплачувати всі податки по ренті. Я думаю, ця ситуація буде виправлена новим міністром економіки, буде створена комісія і компанія після продажу нафти повернеться в нормальний графік сплати", -  зазначив голова ДФС.

"Більше питання залишається по сплаті боргу, частково це залежить від дебіторів компанії, які винні гроші, в останній розмові керівник компанії сказав, що як тільки дебітори погасять борги, вони відразу розрахуються з боргом", -  сказав Насіров.

Нагадаємо, заборгованість ПАТ "Укрнафта" перед державним бюджетом за станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень.

Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ і податку на прибуток.

При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень.

Чистий збиток "Укрнафти" за 2015 рік становить 4,9 мільярда гривень.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші