Прокуратура взялась за "Наші гроші" через наїзд на Курченка

Проти видання "Наші гроші" порушили карну справу за повідомлення про крадіжки у "Нафтогазі" угрупування Сергія Курченка
Depo.Гроші
28 травня 2015 13:20
ФОТО: depo.ua
Прокуратура взялась за "Наші гроші" через наїзд на Курченка
Прокуратура взялась за "Наші гроші" через наїзд на Курченка

Про це на своїй сторінці Facebook повідомив головний редактор видання Олексій Шалайський, передає depo.ua.

"Якщо ви думаєте, що проти ЗМІ борються судами - це правда, але вже не вся. Так було за часів попередньої влади. Нинішня за це відкриває кримінальні справи. Чесно кажучи, за 25 років журналістики таке побачив уперше", - написав він.

Зокрема, в листі слідчого йдеться про те, що журналісти завдали збитку ВАТ Фінанспромгаз шляхом поширення недостовірної інформації за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 192 Кримінального кодексу України (спричинення значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак шахрайства). Водночас слідчий вимагає надати дані про особу, яка опублікувала статтю "МВС вважає, що Курченко вкрав у "Нафтогазу" не тільки газ, а й бензин на 450 мільйонів гривень".

"До речі, в новині, яка є в листі, навіть не зустрічається назва фірми, яка ініціювала провадження" , - стверджує редактор.

Радник глави МВС Антон Геращенко вже відреагував на повідомлення Шалайського. За його словами, лист від слідчого отримав і редактор порталу Інсайдер Сергій Щербина.

"Виходячи з листа слідчого, кожен журналіст, що пише про завдання збитків державі тією чи іншою компанією, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ст.192. КК "Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою", що є, в даному випадку, повною маячнею", - написав Геращенко на своїй сторінці Facebook.

На його думку, цей факт - приклад "кричущої некомпетентності або корумпованості слідчого, або того, хто незаконно чинив на нього тиск".

"Всі необхідні рішення для перевірки і притягнення до відповідальності винних посадових осіб Бориспільського райвідділу міліції і безпосередньо слідчого П'янила - міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим прийняті", - додав Геращенко.