Насалик божиться, що ціна на вугілля не зросла "ні на копійку"

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив, що ціни на енергетичне вугілля не зростали в поточному році
Depo.Гроші
1 липня 2016 20:12
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час засідання уряду, передає depo.ua.

"За час Вашого прем’єрства, Володимире Борисовичу (з квітня 2016 року, - ред.) ціна на вугілля не зросла ні на одну копійку", - повідомив прем’єру Ігор Насалик в ході дискусії щодо ситуації навколо тарифів.

 Голова НКРЕКП Дмитро Вовк також заперечив висловлювання деяких експертів, що зростання тарифів на електроенергію для промисловості пов’язане з запровадженням "роттердамської формули" для визначення ціни на енергетичне вугілля.

"Підвищення пов'язане з тим, що істотно змінилася структура виробництва електроенергії в порівнянні з початковим планом міністерства щодо вироблення АЕС на 10%. Все це довелося заміщати іншими джерелами. Через це зросла ціна для промислового споживача", - сказав він.

Як повідомлялось раніше, тарифи для теплоелектростанцій, що виробляють електроенергію з вугілля, знизились. НКРЕКП зменшила середньозважений тариф на травень для ТЕС на 9,9% в порівнянні з квітнем (з 1197,58 грн до 1078, 80 грн / МВт-год (без ПДВ). Натомість зросли тарифи, за якими держава закупляє електрику у АЕС та ГЕС. Для АЕС –тариф зріс з травня н а 8,4%, а з липня зросте ще на 9,1% . Тариф для ГЕС зріс на 45%.

У порівнянні з попередньою датою затвердження оптово-ринкової ціни на електроенергію ціна на вугілля знизилася з 53,27 до 50,81 дол., тобто на 2,46 дол.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.