Нардепи взялися підіймати акцизи до рівня ЄС

Верховній Раді пропонують підвищити акцизні ставки на міцні алкогольні напої, вина, пиво і цигарки до рівня мінімальних ставок в Європейському Союзі
Depo.Гроші
17 грудня 2014 12:40
ФОТО: depo.ua
Нардепи взялися підіймати акцизи до рівня ЄС
Нардепи взялися підіймати акцизи до рівня ЄС

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на Facebook одного з авторів відповідного законопроекту - Анну Гопко («Самопоміч»).

Гопко повідомила, що в цілому, запропоновані законопроектом №1474 зміни передбачають підвищення акцизу на пиво і міцні алкогольні напої на 45-48%.

«Законопроектом пропонується, щоб розмір акцизу на пиво прямо залежав від вмісту алкоголю, але в середньому новий акциз збільшує ціну 0,5 л пляшки пива тільки на 35 копійок. Ціна 0,5 л пляшки горілки зросте на 8 гривень, або на 20%. Але такий невеликий зріст ціни збільшить надходження до бюджету не менше ніж на 2 мільярди гривень, навіть за умови скорочення реалізації алкогольних напоїв», - написала парламентарій.

При цьому акциз на слабоалкогольні напої, враховуючи їхню небезпеку для здоров'я молоді, пропонується збільшити на 100%, що повинно призвести до скорочення їхього споживання, але збільшення надходжень до бюджету на 400 млн грн.

Також депутати пропонують збільшити специфічні ставки акцизу на сигарети без фільтра майже на 100%, на сигарети з фільтром - на 30%, а також збільшити адвалорну ставку на 20%.

«В цілому це призведе до зростання цін на всі види сигарет на 2,5-3 гривні, але надходження до бюджету від тютюнових акцизів в 2015 році складуть приблизно 24 млрд гривень, що на 6 млрд більше, ніж в 2014 році, навіть за умови скорочення реалізації цигарок в 2015 році на 16%», - написала депутат.

Та ж група депутатів пропонує підвищити в 5 разів плату за ліцензію на право оптової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Така пропозиція міститься в зареєстрованому ними законопроекті №1488 від 16 грудня.

За рахунок збільшення вартості ліцензії депутати розраховують забезпечити надходження до державного бюджету 2,8 млрд грн на рік.