Нардепи у першому читанні скоротили кількість податків з 22 до 9

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 1578 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)»
Depo.Гроші
25 грудня 2014 13:40
ФОТО: depo.ua
Нардепи у першому читанні скоротили кількість податків з 22 до 9
Нардепи у першому читанні скоротили кількість податків з 22 до 9

За таке рішення проголосувало 258 нардепів, передає depo.ua.

Законопроект був проголосований з урахуванням пропозицій профільного комітету Ради з податкової та митної політики.

Як заявив заступник міністра фінансів України Денис Фудашкін, запропоновані урядом зміни передбачають скорочення податків з 22 до 9, серед який залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.

«Це дозволить спростити процедуру адміністрування та зменшити навантаження на бізнес. Деякі податки скасовуються, деякі податки об'єднуються за єдиною базою і суб'єктним складом», - заявив Фудашкін.

Він також зазначив, що значні зміни передбачаються у податку на прибуток.

«Уряд пропонує перейти для визначення бази оподаткування виключно на фінансову звітність, причому платник податків сам обирає: або застосовує міжнародні стандарти фінансової звітності, або національні стандарти фінансової звітності», - зазначив заступник міністра.

Також, за його словами, компанії, що мають річний оборот до 20 млн грн (а це 95% усіх платників податків на прибуток), базу оподаткування визначають виключно за результатами фінансової звітності без будь-яких коригувань, пише РБК-Україна.

Також уряд пропонує підвищити ставку податку на пасивні доходи з податку фізосіб з 15% до 20%.

Нагадаємо, лідер фракції «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді Юрій Луценко допускає, що парламент може приступити до розгляду проекту державного бюджету на 2015 рік у суботу, 27 грудня.