Нардепи перекинути підконтрольному Донбасу мільярди від окупованих територій

Сьогодні парламентарі ухвалили Закон України "Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (щодо перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень)
Depo.Гроші
2 червня 2016 13:45
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів, передає depo.ua.
Закон врегульовує бюджетні правовідносини, пов’язані з функціонуванням бюджетної системи України в особливий період. Йдеться про регіони в зоні АТО.

"Враховуючи негативний вплив на економіки регіону та відповідно на наповнення місцевих бюджетів ситуації, що склалася в регіоні, в тому числі з урахуванням заходів антитерористичної операції, бюджети міст та районів області, розташовані на підконтрольній українській владі території не мають достатнього фінансового ресурсу, як для ліквідації наслідків АТО, так і забезпечення надання якісних соціальних та комунальних послуг населенню (в тому числі з урахуванням переселених громадян)", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Разом з тим станом на 1 вересня 2015 року кошти місцевих бюджетів захоплених окупантами населених пунктів, що обліковуються на рахунках в органах Казначейства України, складали у Донецькій області 2,387,6 млрд грн, у Луганській області – 886 млн грн.

А на 1 січня 2016 року таких коштів обліковувалося у Донецькій області 2,8313 млрд грн, на цей час – майже 3,200 млрд грн.

Законом передбачено підпункт 4 пункту 24 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України викласти у наступній редакції, згідно з якою тимчасово, до повернення населених пунктів під контроль державної влади, зарахувати залишки коштів місцевих бюджетів таких населених пунктів, що обліковуються станом на 1 січня 2016 року на рахунках в органах Казначейства України, до загального фонду обласних бюджетів Донецької та Луганської областей відповідно.

Зараховані до обласних бюджетів залишки коштів спрямовуються:

- у Донецькій області – на погашення місцевого боргу Донецької міської ради, що виник за кредитом отриманим в АТ "Укрексімбанк", та відновлення об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності, включаючи їх утримання, а також на соціально-економічний розвиток області;

- у Луганській області – на відновлення об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності, включаючи їх утримання, а також на соціально-економічний розвиток області.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<