Нардепи хочуть зменшити експорт металобрухту заради української металургії

Сьогодні Верховна Рада ухвалила за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об'єктів інфраструктури"

За відповідне рішення проголосували 245 парламентарів, передає depo.ua.

Суть закону у збільшенні експортного мита на металобрухт з 10 до 35 євро за тонну. Це протекціоністський захід, спрямований на збільшення обсягів сировини для української металургії.

"Можливості внутрішнього ринку металобрухту вкрай обмежені. Металургійний комплекс орієнтовний на зовнішні ринки, де шукають, як вибити і витіснити звідти. Постає питання забезпечення сировиною – металобрухтом наших металургійних підприємств, деякі взагалі працюють виключно з металобрухтом, бо це ефективніше і екологічніше. А зараз багато нашого брухту йде в Туреччину", - пояснив з трибуни голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Голова Верховної Ради  Володимир Гройсман також закликав голосувати за цей закон: "Треба тут створювати додану вартість. Створювати національний продукт, заробляти ресурс."

Водночас опоненти цього закону стверджують, що він написаний в інтересах заводів-монополістів в Україні, які фіксують мінімальну ціну на метолобрухт і будуть отримувати надприбуток. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme