Нардепи хочуть ввести обов'язковий аудит звітності держпідприємств

Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроект №3062 про внесення змін до законодавчих актів щодо управління об'єктами держвласності
Depo.Гроші
12 листопада 2015 13:03
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 244 нардепи, передає depo.ua.

Законопроект у парламенті представляв міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус.

За його словами, метою законопроекту є створення сприятливих умов для оптимізації структури державного сектора економіки та запровадження ринкових методів управління суб’єктами господарювання державного сектора економіки.

Законопроектом пропонується внести зміни до Господарського кодексу встановивши, що у державному унітарному підприємстві, за рішенням суб’єкта управління об’єктами державної власності, створюється наглядова рада.

Зокрема пропонується визначити органи управління державним унітарним підприємством та встановити, що наглядова рада державного унітарного підприємства є органом, що здійснює захист прав держави, і в межах компетенції, визначеної статутом та законом, контролює та регулює діяльність керівника підприємства.

Також законопроектом пропонується внести зміни до Закону України “Про управління об’єктами державної власності”, якими створити правові підстави для включення до складу органів управління суб’єктів господарювання державного сектору економіки незалежних членів наглядових рад, що забезпечить підвищення ефективності управління об’єктами державної власності.

Зокрема передбачається встановити, що у державних підприємствах, а також господарських товариствах, у статутних капіталах яких частка держави перевищує
50 відсотків, у випадках і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України, створюється наглядова рада, до якої можуть включатися незалежні члени наглядових рад.

З метою підвищення прозорості діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що ґрунтується на Рекомендаціях ОЕСР, законопроектом пропонується встановити, що річна, у тому числі консолідована, звітність суб’єктів господарювання державного сектору економіки підлягає обов'язковому аудиту. Крім того, пропонується встановити вимогу щодо обов’язкового оприлюднення такими суб’єктами інформації про свою діяльність (фінансову звітність, інформацію щодо посадових осіб суб’єктів господарювання, вчинення правочинів тощо).

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.