Нардеп Вадим Денисенко пояснив, чому аварійність на АЕС зросла в 5 разів

За перші 5 місяців 2016 року зафіксовано 9 (дев’ять) порушень у роботі атомних електростанцій України
Depo.Гроші
19 травня 2016 15:25
ФОТО: depo.ua

Про це на власній сторінці у "Фейсбуці" написав народний депутат Вадим Денисенко.

За його даними, енергоблоки аварійно зупинялися (за хронологією):
20 січня - Рівненська АЕС
20 лютого - Южноукраїнська АЕС
21 березня - Южноукраїнська АЕС
23 березня - Южноукраїнська АЕС
27 березня - Рівненська АЕС
7 квітня – Запорізька АЕС
11 квітня - Запорізька АЕС
10 травня - Рівненська АЕС
18 травня - Запорізька АЕС.

"Енергоблоки трьох атомних станції із чотирьох діючих за неповні півроку по три рази виходили з ладу. А в березні Южноукраїнська АЕС узагалі зупинилася. Порівняно з минулими роками, аварійність виросла у 5 разів.

Насправді ми стоїмо перед дилемою: збільшувати виробництво атомної енергії, яка є найдешевшим видом енергії на сьогодні, чи балансувати ситуацію тепловою генерацією. Правда, остання залежна від вугілля, в тому числі і вугілля з зони АТО, що б там про це не говорили чиновники.

За нормативами, реактор не може простоювати на ремонті більше доби, інакше зупинка вважатиметься наслідком серйозної поломки, а це означає перевірки і зайві запитання. При цьому треба розуміти, що низка енергоблоків мають майже вичерпаний ресурс роботи.

Насправді, нинішня ситуація – це класичний приклад чиновницького маразму. Ресурс нарощування виробництва атомної енергії фактично вичерпаний і без загрози для всіх нас вичавлювати нові кіловати з АЕС неможливо. З іншої сторони, треба вирішувати питання з фінансуванням ремонтів блоків.

Ситуація, коли один чиновник бере підвищені зобов»язання, а другий звітує нагору, що все буде добре, в цій ситуації може стати глобальною проблемою для всіх нас", - написав Денисенко.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.