Нардеп просить Авакова захистити Запорізький алюмінієвий завод від Білоуса і російських олігархів

Запорізький алюмінієвий комбінат, який у березні 2015 року Верховним судом України був повернутий державі, руйнується
Depo.Гроші
21 квітня 2016 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у зверненні народного депутата України Олексія Кириченка главі МВС Арсену Авакову.

Нардеп, зокрема, зазначає, що голова Фонду держмайна України Ігор Білоус сприяє реалізації схеми по знищенню заводу і просить Авакова вжити заходів, щоб не допустити знищення підприємства в інтересах російських олігархів.

Нагадаємо, 11 березня 2015 року Верховний суд України виніс рішення про повернення державі пакету акцій Запорізького алюмінієвого заводу в розмірі 68% статутного фонду. Даний пакет був придбаний в 2001 році в процесі приватизації російською компанією "АвтоВАЗ-Інвест", яка пізніше увійшла в міжнародну корпорацію UC Rusal (Rusal - другий за величиною виробник алюмінію в світі. Його частка у світовому виробництві первинного алюмінію становить 7% - ред). Але, оскільки інвестор зобов'язань не виконав (погасити кредит в 75 млн доларів "Укрексімбанку"), Кабмін після багаторічних судових позовів повернув пакет державі. Це дуже обурило Rusal, там заявили, що вердикт Верховного суду порушує права інвесторів.

«Скептики стверджували, що ЗАлК більше працювати не буде. Застаріла енергоємна технологія, неконкурентоспроможний продукт на ринку - кому потрібне таке «добро»?

Оптимісти сперечалися, що на підприємстві є цехи, де можливий випуск алюмінієвої фольги, дроту та кристалічного кремнію. Та й виробництво первинного алюмінію, за словами досвідчених фахівців, реально можна відновити, було б бажання. А ось з бажанням якраз заковики», - наголошується в публікації Цензор.нет, на яку посилається Кириченко.

На думку автора, позиція компанії Rusal щодо спірного активу: все або нічого, або ЗаАЛК належить їм, або його просто не буде.

При цьому голова Фонду держмайна України Ігор Білоус навесні минулого року заявляв ЗМІ, що підприємство є дуже складним об'єктом.

«Застаріле виробництво первинного алюмінію на ЗаАЛКу є, по-перше, вкрай енергоємним, а тому неконкурентоспроможним в українських умовах. По-друге, воно вже практично повністю зруйновано. Але крім цього, вже неіснуючого виробництва, на підприємстві є цехи, де можливий випуск алюмінієвої фольги, дроту, а також кристалічного кремнію. Так що шанс на пожвавлення підприємства є. "В кінці липня з представниками ділових ЗМІ глава Фонду держмайна Ігор Білоус, відповідаючи на питання про подальшу долю ЗаАЛКу, заявив, що підприємство є дуже складним об'єктом", пише "Сьогодні".

Нардеп просить Авакова захистити Запорізький алюмінієвий завод від Білоруса і російських олігархів - фото 1

Нардеп просить Авакова захистити Запорізький алюмінієвий завод від Білоруса і російських олігархів - фото 2

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.