Нафтогаз пояснив подорожчання російського транзиту "Північним потоком-2"

У державному газовому монополісті пояснили подорожчання транзиту російського газу "Північним потоком-2"
Depo.Гроші
29 квітня 2016 13:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Дзеркало тижня".

"Важливо не сплутати причину з наслідком. Саме через розвиток таких проектів, як "Північний потік-2" (які дають нам підстави очікувати припинення транзиту з 2020 року), під час розрахунку тарифів застосовується прискорена амортизація, а не навпаки. Якби Газпром забронював потужності на довший термін, у нас були б підстави очікувати матеріальних обсягів транзиту і у регулятора ринку були б підстави переглянути тарифи у бік зменшення", - розповів виданню директор з розвитку бізнесу Нафтогазу Юрій Вітренко.  

Він вважає, що нові тарифи не є найвищими навіть у Східній Європі. "А якщо привести всі тарифи до однакових умов у завантаженні газопроводів, у термінах економічно виваженого життя, у вартості капіталу, то наші тарифи будуть істотно нижчими, ніж у сусідів", - зазначив Вітренко.

Він також вважає, що Європі буде вигідніше користуватися транзитом російського газу через Україну, оскільки впевнений, що українська ціна на вхід і вихід буде нижчою, ніж у російського "Північного потоку-2".

Нагадаємо, російський газовий монополіст "Газпром" в 2016 році заплатить за транзит газу по Україні втричі більше, якщо збереже обсяг транзиту на рівні минулого року

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші