"Нафтогаз" попередив, що загроза зриву опалювального сезону ще актуальна

Виробники тепла у 24 населених пунктах України досі мають критичні заборгованості за газ, що ставить під загрозу старт опалювального сезону
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НАК "Нафтогаз України".

Зазначається, що за тиждень ще 10 підприємств ТКЕ встигло підготуватись до опалювального сезону, кількість критичних боржників знизилась з 47 до 38.

"13 областей України вже увійшли або розпочинають опалювальний сезон — в них немає жодного міста, де виробник тепла має критичну заборгованість", – йдеться у повідомленні НАК.

Водночас в компанії підкреслили, що, окрім столиці, боржники також залишаються у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Київській, Луганській, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій областях.

НАК закликав засновників відповідних підприємств ТКЕ, серед яких більшість — місцеві органи самоврядування, "вирішити проблему та захистити мешканців".

"Компанія завчасно публікує перелік критичних боржників, аби мешканці кожної області могли перевірити, чи входить до нього місцеве (регіональне) підприємство ТКЕ, а засновники таких підприємств могли попередити розвиток проблеми. Йдеться про виконання обов'язкових умов постачання газу, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. №867", – повідомив "Нафтогаз".

Як зазначається у заяві, що до таких умов, зокрема, належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:

- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами (без урахування штрафних санкцій). Для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%;

- або укладення та виконання договору з НАК "Нафтогаз України" про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії";

- або подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

Також у НАК "Нафтогаз України" оприлюднили список із 133 виробників тепла, які не виконують вимог законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу на пільгових умовах.

"НАК "Нафтогаз України" інформує про виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО)… Наразі список включає 133 боржники при загальній кількості тепловиробників (на момент завершення минулого опалювального сезону) – 1316 підприємств", – йдеться в повідомленні.

У "Нафтогазі" зауважили, що неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів у опалювальний період.

Нагадаємо, станом на 15 жовтня під загрозою був вчасний старт опалювального сезону у 45 населених пунктах.

21 жовтня Кабінет міністрів змінив порядок розрахунків за газ на період опалювального сезону.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"