"Нафтогаз" показав рекордний прибуток за минулий рік

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" за 2017-й рік отримала рекордний чистий прибуток завдяки перемозі в Стокгольмському арбітражі

Відповідний звіт опубліковано на сайті "Нафтогазу", інформує Depo.ua.

Відзначимо, НАК опублікував звіт за 2017-й рік, підготовлений з урахуванням стандартів GRI, разом з консолідованою фінансовою звітністю, незалежний аудит якої провела компанія Deloitte.

Згідно зі звітом, другий рік поспіль "Нафтогаз" залишається найбільшим джерелом доходів держбюджету. Якщо в 2016-му році виплати становили 74 млрд гривень (близько 10% доходів бюджету), то в 2017 році – 110 млрд гривень (близько 15% доходів держбюджету).

"Один з головних підсумків нашої напруженої чотирирічної роботи – історичні перемоги в Стокгольмі, отримані в грудні 2017-го року і лютому 2018-го року. Ми позбулися загрози безпрецедентного боргового навантаження на країну і отримали право на компенсацію збитків на суму майже 4,7 млрд доларів", – заявив на презентації звіту голова правління НАК Андрій Коболєв.

Крім того, перемога над "Газпромом" стала головним фактором прибутковості групи в 2017-му році – "Нафтогаз" отримав найбільший за свою двадцятирічну історію чистий прибуток: 39,4 млрд гривень (у 2016-му році – 17,8 млрд гривень).

Без позитивного ефекту Стокгольма у справі про транзит газу НАК поніс би чистий збиток у розмірі 7,4 млрд гривень.

Також в "Нафтогазі" підкреслили, що "Газпром" має виплатити ще 2,6 млрд доларів після вирахування 2,1 млрд доларів, які українська компанія отримала у вигляді поставленого в 2014-му році газу.

Нагадаємо, 16 липня повідомлялося, що "Нафтогаз" хоче суттєво знизити тарифи на транзит газу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Нафтогаз