Нафтогаз" показав дефіцит від продажу газу населенню

"Нафтогаз України" пояснив, звідки з’явився дефіцит від продажу газу населенню
Depo.Гроші
23 вересня 2015 13:40
ФОТО: depo.ua

Про це прес-служба компанії повідомляє на офіційній сторінці у Facebook, передає depo.ua.

Згідно повідомлення, український газ купується дешевше, ніж продається. В минулому році плюсова різниця на цьому газі була 6,7-4,9=1,8 млрд грн. І це за умови 100 % оплати.

Але цим газом було б покрито лише близько 60 % потреб населення в газі та теплі. Решту довелося закупити за кордоном за повною ринковою ціною на умовах передоплати.

При цьому продаж населенню і тепловикам здійснювався за низькою ціною. У результаті компанія має 1,8 млрд грн плюсової різниці на українському газі та 20,5 млрд грн втрат на імпортованому. Сумарно - втрати 18,7 млрд грн.

Нафтогаз" показав дефіцит від продажу газу населенню - фото 1

Як пояснили в "Нафтогазі", дешевим газом користувалися всі без винятку споживачі. Втрати компанії на цінах покрив держбюджет, з податків усіх громадян. Якби хоча б 10 % найбагатших споживачів оплачували свій газ за повною ринковою ціною, ці втрати скоротилися б більше ніж вдвічі: майже 10 млрд грн залишилося б в держбюджеті на інші потреби.

Наразі компанія заявляє про готовність перейти від дотування державою "дешевого газу для всіх" до адресних субсидій тим, кому вони дійсно потрібні.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua

Мітки: Газ, Нафтогаз