Нафтогаз" показав дефіцит від продажу газу населенню

"Нафтогаз України" пояснив, звідки з’явився дефіцит від продажу газу населенню

Про це прес-служба компанії повідомляє на офіційній сторінці у Facebook, передає depo.ua.

Згідно повідомлення, український газ купується дешевше, ніж продається. В минулому році плюсова різниця на цьому газі була 6,7-4,9=1,8 млрд грн. І це за умови 100 % оплати.

Але цим газом було б покрито лише близько 60 % потреб населення в газі та теплі. Решту довелося закупити за кордоном за повною ринковою ціною на умовах передоплати.

При цьому продаж населенню і тепловикам здійснювався за низькою ціною. У результаті компанія має 1,8 млрд грн плюсової різниці на українському газі та 20,5 млрд грн втрат на імпортованому. Сумарно - втрати 18,7 млрд грн.

Нафтогаз" показав дефіцит від продажу газу населенню - фото 1

Як пояснили в "Нафтогазі", дешевим газом користувалися всі без винятку споживачі. Втрати компанії на цінах покрив держбюджет, з податків усіх громадян. Якби хоча б 10 % найбагатших споживачів оплачували свій газ за повною ринковою ціною, ці втрати скоротилися б більше ніж вдвічі: майже 10 млрд грн залишилося б в держбюджеті на інші потреби.

Наразі компанія заявляє про готовність перейти від дотування державою "дешевого газу для всіх" до адресних субсидій тим, кому вони дійсно потрібні.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua