"Нафтогаз" буде судитися з "Газпромом" у США

НАК "Нафтогаз України" хоче залучити американські суди до розгляду з "Газпромом" про стягнення $2,6 млрд, які присудив Стокгольмський арбітраж

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Коммерсантъ".

"Нафтогаз" 6 грудня подав позови до судів Північного і Південного округів Техасу щодо американського підрозділу Gazprom Marketing & Trading (GM & T USA, входить до групи "Газпром") і консалтингової компанії DeGolyer & MacNaughton (провідний аудитор запасів нафти і газу). Обидва відповідача зареєстровані в Техасі.

"Нафтогаз" просить зобов'язати їх надати інформацію та доступ до документів, що повинно допомогти в процесі проти "Газпрому" в Нідерландах.

Як зазначає видання, в ньому "Нафтогаз" спробує оскаржити угоду, за якою "Газпром" передав акції зареєстрованого в Нідерландах оператора газопроводу "Турецький потік" російській дочірній структурі, через що українська сторона не змогла ці акції заарештувати.

Стягнути з "Газпрому" $2,6 млрд в Швейцарії, Великобританії та Нідерландах "Нафтогаз" намагається з літа. Суд Амстердама схвалив арешт активів 30 травня. Тільки в Нідерландах мова йде про сім компаній, але до арешту справа дійшла лише в одному випадку - з оператором "Блакитного потоку" Blue Stream Pipeline Co.

Юристи "Нафтогазу" заявляли, що акції South Stream Transport були переведені з прямого володіння "Газпрому" на його дочірню "Газпром трансгаз Краснодар" за день до винесення рішення суду в Амстердамі про арешт активів. Вони вважають, що таким чином російський боржник спробував вивести актив з-під арешту, і готуються подати відповідний позов в Нідерландах.

Нагадаємо, що 5 червня, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, у Нідерландах заарештували активи російської компанії "Газпром" для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 млрд доларів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна