Нацбанк пояснив, чому зміцнюється гривня

Головними причинами зміцнення гривні та падіння курсу іноземних валют є рішення Федеральної резервної системи США не підвищувати ключової ставки та падіння світових цін на енергоресурси

Про це повідомив голова Ради Національного банку Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"З початку року до теперішнього часу гривня по відношенню до долара посилилася на 2,9% (офіційний курс НБУ). Це сталося внаслідок впливу ряду зовнішніх і внутрішніх факторів. Серед зовнішніх факторів виділю два основних - гальмування з підвищенням ставок основними Центробанками світу і порівняно низькі ціни на енергоносії. Вплив на реалії та перспективи усіх валют у світі, і в тому числі гривні, робить політика ФРС - це аксіома", - зазначив Данилишин.

На його думку, "пауза" у підвищенні ставок ФРС США триватиме приблизно до червня, що створюватиме сприятливі умови для української валюти.

Крім цього, на курс гривні вплинуло падіння світових цін на енергоресурси, які становлять вагому частину українського імпорту.

"Схоже, ми вступили в період відносно низьких цін на нафту та інші енергоресурси, серед яких для України найважливішим, нарівні з "чорним золотом", є природний газ. Зниження вартості енергосировини пов'язано з надлишком пропозиції на глобальному ринку", - зазначив Данилишин.

Він додав, що у зміцненні гривні є і три внутрішні фактори. По-перше, рекордний урожай зернових в Україні в поточному маркетинговому році - валовий збір зерна в 2018 році склав 70,1 млн т (62 млн т у 2017 році).

По-друге, за перший місяць 2019 року іноземні інвестори за рахунок покупки гривневих ОВДП майже вдвічі наростили обсяг вкладень в українські державні облігації (на 5,448 млрд гривень).

По-третє, на відміну від зим 2016-2017 років і 2017-2018 років уряд проявив помірність у витрачанні коштів держбюджету в кінці 2018 року (протилежний приклад - за грудень 2017 року залишок коштів уряду на єдиному казначейському рахунку зменшився в 10,6 раза, результатом чого було серйозне зниження курсу гривні в грудні 2017–січні 2018 року).

"Приводи для оптимізму щодо курсу гривні в другій половині року варто шукати в успішному продовженні співпраці з МВФ", - додав Данилишин.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme