Нацбанк побачив загрозу для платіжних карток

Впровадження в Україні системи миттєвих платежів може знизити інтерес до перерахування коштів між платіжними картками

Про це заявила заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України (НБУ) Наталія Лапко, передає Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Зараз ми переходимо на стандарт ISO 20022, який є основою для миттєвих платежів, і на стандарт IBAN (від international bank account number), що надає можливість вказувати один реквізит, як зазначається в усьому світі […] Ми до цього йдемо, попереду багато змін, і картка , яка зараз є платіжним інструментом, скоро може стати не таким прогресивним інструментом, переказ з рахунку на рахунок може її вижити", - сказала вона.

Лапко зазначила, що стандарт ISO 20022 передбачає можливість відстежувати проходження платежу на кожному його етапі.

Нагадаємо, що НБУ наприкінці 2016 року запустив проект з переведення української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт ISO 20022. Згідно з планом проекту, остаточний перехід заплановано на жовтень 2019 року.

Крім того, НБУ разом з Незалежною асоціацією банків України в травні поточного року розпочав напрацювання спільних підходів щодо імплементації українськими банками основних положень міжнародних стандартів ISO 13616 (International bank account number, IBAN) та ISO 9362 (Business identifier code, BIC).

До 2020 року використання IBAN буде обов'язковим для всіх клієнтів банків при здійсненні грошових переказів як у національній, так і іноземній валютах.

За даними Нацбанку, частка безготівкових платежів за перше півріччя 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросла на 4,5 п.п. - до 43,8%, за кількістю - на 2,7 п.п., до 77,4%.

Загалом з початку року здійснено 1,4 млрд безготівкових операцій в мережі інтернет з використанням мобільного банкінгу, а також системи e-commerce (приріст до першого півріччя 2017 року - 34,9%) на 572,5 млрд грн (+64,5%).

Левову частку в загальному обсязі безготівкових платежів становили операції в мережі інтернет 36,4% (у кількості операцій - 38,6%), ще 29,9% (51,7%) - операції у торгових мережах, 31,1% (7,9%) - операції з переказу коштів між картками і 2,6% (1,9%) операції з використанням пристроїв самообслуговування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme