На закупівлю імпортного вугілля Україна може витратити до $700 млн

Україна буде змушена витратити на закупівлю вугілля за кордоном до $700 млн в 2014 році, після того, як більшість шахт на сході країни потрапили під вогонь військового конфлікту
Depo.Гроші
5 вересня 2014 17:09
ФОТО: depo.ua
На закупівлю імпортного вугілля Україна може витратити до $700 млн
На закупівлю імпортного вугілля Україна може витратити до $700 млн

Про це повідомило держпідприємство «Держзовнішінформ», пише ДеПо з посиланням на «РБК-Україна».

«За нашими оцінками, за умови відсутності поставок на внутрішній ринок вугілля з Донбасу потреба в імпорті оцінюється близько 5-7 млн тонн енергетичного вугілля за період вересень-грудень 2014 року», - повідомили в «Держзовнішінформ».

Виходячи з поточних експортних цін на енергетичне вугілля та вартості фрахту, витрати на придбання енергетичного вугілля аналітики відомства оцінюють в 450-700 млн дол.

Україні, яка повністю була позбавлена в червні 2014 року російського газу, дефіцит вугілля загрожує енергокризою. В умовах зниження забезпеченості газом, енергетика країни виявилася більш ніж на 40% залежною від вугілля, видобуток якого вівся в основному на Донбасі, який став епіцентром бойових дій.

Як повідомляв ДеПо, Кабінет міністрів України підписав угоду про закупівлю 1 млн тонн південноафриканського вугілля.

При цьому, за словами першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова, зараз в нормальному режимі на Донбасі працюють лише 24 з 95 державних шахт.