На відновлення вільних територій Донбасу потрібно $1,5 млрд, – міністр

Для відновлення зруйнованої інфраструктури підконтрольного Україні Донбасу треба 1,5 млрд доларів
Depo.Гроші
18 травня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Для того, щоб відновити саме інфраструктуру української частини, потрібно півтора мільярди доларів. Це було визначено ООН разом зі Світовим банком, а також урядом, Європейським Союзом. І ця оцінка, як документ, прийнята в рекомендаціях уряду України»,- сказав Зубко.

Віце-прем'єр нагадав, що в українському уряді створено робочу групу, яка працює зі світовими міжнародними організаціями. Зокрема, вже провели зустріч із німецькою делегацією, яка відвідувала Україну та ознайомилася із низкою проектів, пов'язаних з енергетикою, інфраструктурою і в Донецьку і Луганську, а також Харківській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Водночас, за його словами,, на сьогодні у Донецькій та Луганській області реалізуються проекти з відновлення інфраструктури коштом українського бюджету.

"Також ми залучаємо кошти від японського уряду, який надав гроші на відновлення", - додав Зубко.

Нагадаємо, що лише на Донеччині (в тому числі окупованих територіях) зруйновано та пошкоджено об'єктів на суму більше 3 млрд грн