На Слов'янській ТЕС вугілля - на два дні, - експерт

Запаси вугілля на станціях, які працюють на антрациті, знаходяться на критично низькому рівні. Наприклад, на Слов'янській ТЕС вугілля залишилося всього на два дні

Про це пише в своїй колонці член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

До того ж нещодавно Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) збільшила тарифну продукцію Укргідроенерго на 946 млн грн, що пропорційно зменшило товарну продукцію теплової генерації. А це - ризик для проходження опалювального сезону.

"За рахунок перегляду тарифу в IV кварталі 2018 відбудеться збільшення виробництва товарної продукції "Укргідроенерго" на суму 946 млн грн. На перший погляд позитивні рішення по "Укргідроенерго" принесуть більше шкоди енергоринку в цілому, оскільки відбудеться зниження виручки теплових електростанцій. А це створює ризики при проходженні опалювального сезону, коли необхідно закупити і гарантувати постачання вугілля для ТЕС", - підкреслює експерт.

"При ціні вугілля 2535 грн за тонну, сума 946 млн грн еквівалентна 373 тис тонн вугілля. Саме такий обсяг вугілля ТЕС не зможуть закупити під час опалювального сезону", - коментує Корольчук.

Експерт відмічає критично низький рівень запасів складів на антрацитових ТЕС. "Запаси антрациту - 182 тис тонн, що на 270 тис тонн нижче запланованого рівня. Очікуваний рівень повного спрацювання складів в середньому 10 днів (1,5 дні на Слов'янській ТЕС та 20 днів на Криворізькій ТЕС)".

"Ситуація з антрацитом найбільш критична. Тим паче на фоні абсолютного імпорту вугілля марки антрацит. Якщо не буде вистачати вугілля, то наступним, хто повинен гарантувати стабільність роботи енергосистеми, є АЕС і ГЕС. Однак, ГЕС зимою не зможуть "закрити" потреби споживачів. І блоки АЕС постійно то працюють, то не працюють. Ось тільки за один день вийшли з ладу два блоки АЕС - Південно-Української та Запорізької. А якщо таке станеться в піковий період?", - задається питанням Корольчук.

"Таким чином, 1 млрд грн, який отримають ГЕС за рахунок ТЕС, вже створюють ризики для енергоринку та можуть підірвати енергобезпеку країни", - підсумовує експерт.

Нагадаємо, 16 жовтня Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), переглянула тарифи і інвестпрограму Укргідроенерго.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme