На Росії з барів та ресторанів після нового року може зникнути алкоголь

Ресторани, бари і кафе на Росії можуть з 1 січня позбутися права продавати алкоголь через неготовність фіксувати факт закупівлі спиртного в Єдиній державній автоматизованій інформаційній системі обліку обсягу виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції (ЕДАІС)
Depo.Гроші
22 грудня 2015 06:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

За даними видання, Росалкогольрегулювання у відповідь на запит організації підприємців "Опора Росії" повідомило, що з нового року організації, що займаються роздрібним продажем алкоголю, в тому числі підприємства громадського харчування, зобов'язані передавати в ЕДАІС інформацію про закупівлю спиртного в оптовиків.

Як зазначає видання, закон про державне регулювання алкогольного ринку передбачає, що ЕДАІС повинна почати застосовуватися в оптовій ланці з 1 січня, у роздрібній - з 1 липня 2016 року. У "Опорі Росії" повідомили, що підприємства громадського харчування, посилаючись на вимоги закону, не хочуть підключатися до системи ЕДАІС. У той же час в організації зазначили, що ресторатори не зможуть купувати алкогольну продукцію без фіксації факту закупівлі в ЕДАІС, що і підтвердила відповідь Росалкогольрегулювання.

Член президії "Опори Росії" Олексій Небольсін заявив, що в Москві до використання ЕДАІС готові лише 10% або порядку 500 кафе і ресторанів, в яких дозволений продаж алкоголю. При цьому він зазначив, що ресторатори скаржаться на високу вартість впровадження та використання системи, що починається від 80 000 рублів.

Читайте також: Росіяни ризикують залишитись на Новий рік без алкоголю

Більше економічних н