На Росії визнали, що економіка пробила "дно" і буде ще гірше

За перше півріччя 2016-го російська економіка пережила рецесію, впавши нижче "дна"
Depo.Гроші
1 серпня 2016 12:32
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в доповіді Вищої школи економіки (ВШЕ) "Коментарі про державу і бізнесі", витримки з якої опубліковані виданням "Газета.ру", передає depo.ua.

На думку аналітиків, процес стиснення економіки тривав "широким фронтом", зачепивши всі сектори (за винятком оптової торгівлі), в результаті вона не просто пробила досягнуте раніше "дно", а й опустилася ще нижче.

"Завершилася лише перша, найгостріша фаза пристосування економіки до "нової нормальності", економіка знову почала скорочуватися, пробивши "дно ". Причому ВВП, який характеризує випуск всієї економіки загалом, пробив "дно" вже в першому кварталі 2016 року, а в другому кварталі, згідно з нашими оцінками, на виявився 1,4% нижчим за "дно" і на 5,5 % нижчим за середній рівень 2014 року ", - йдеться в доповіді.

Найбільшим падінням визначилася галузь будівництва, обсяги якого скоротилися за півроку на 10% – до рівня кінця 2006 року.

Також експерти відзначають скорочення роздрібного товарообігу, який за перші півроку впав на 3,1%, а порівняно із середнім показником 2014 року - на 15% (рівень 2008 року).

"У цих умовах ми не очікуємо відновлення стійкого зростання економіки найближчим часом", - наголосили у ВШЕ.

За оцінками аналітиків, ВВП Росії за підсумками року може скоротитися на 1,5%, а рецесія продовжиться.

Водночас скорочення доходів скарбниці від низьких цін на нафту може призвести до повного виснаження Резервного фонду.

Нагадаємо, що, за даними російського Мінфіну, держрезерви  можуть закінчитися до кінця 2017 року у разі відсутності реформ в економіці, а це значить, що вже не буде грошей на зарплати.  

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<