На Росії сподіваються, що новий уряд України повертатиме "борг Януковича"

Росія у відповідь на прохання нового уряду України погодилася на відстрочку в рамках судового процесу про борг на $ 3 млрд
Depo.Гроші
22 квітня 2016 22:01
ФОТО: depo.ua

Про це сказав глава Мінфіну Росії Антон Силуанов, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"З огляду на відповідне звернення відповідача, який послався на політичну нестабільність, ми дали новому уряду України відстрочку з тим, щоб у Києва був час тверезо оцінити ситуацію, переглянути раніше заявлену позицію, почати добросовісні переговори з Росією щодо сплати боргу", - сказав він.

Нагадаємо, раніше у Мінфіні України повідомили, що Україна та Росія досягнули домовленості щодо терміну надання Києвом заперечення проти судового позову Росії по поверненню боргу у 3 млрд, отриманого у 2013 році екс-президентом Віктором Януковичем. 

18 грудня минулого року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками. 

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.