На Росії скасують пільги для нафтовиків

Мінфін Росії готує податкову реформу, в результаті якої нафтовим компаніям доведеться сплачувати більше податків на видобуток з деяких родовищ
Depo.Гроші
29 січня 2016 21:55
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає depo.ua.

"Успіх реформ залежить від того, чи здатне міністерство фінансів, яке закликає до затягування поясів у ході економічного спаду, протистояти могутньому нафтовому лобі, яке просить допомоги замість підвищення податків", - пише автор.

Зазначається, що реформа фактично скасовує податкові пільги на деякі родовища, повідомили виданню чиновники міністерства фінансів і міністерства енергетики на умовах анонімності. За їх словами, мова теоретично йде про всі нові родовища.

Зараз податкові пільги поширюються на 198 родовищ, як нових, так і вже діючих, за даними Vygon Consulting. Пільгами на розробку нових родовищ користуються, зокрема, "Сургутнефтегаз" і "Газпромнефть".

Скасування пільг - це лише частина реформи оподаткування нафтових компаній. В її ході пропонується доповнити два діючих зараз основних податку на видобуток корисних копалин (ПВКК) і експортне мито - податком на додану дохід.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.