На Росії хочуть обмежити спілкування у мобільних месенджерах

На Росії популярні мобільні месенджери можуть під загрозою блокування зобов'язати укладати договори з російськими операторами зв'язку і співпрацювати з Роскомнадзором
Depo.Гроші
9 грудня 2015 07:19
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать дані законопроекту, підготовленого цим відомством, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

За даними видання, автори документа пропонують змінити закони "Про інформацію ..." і "Про зв'язок", додавши в них термін "інформаційно-комунікаційні сервіси" для "передачі текстових, голосових і графічних повідомлень, технологічно нерозривно пов'язаних з послугами зв'язку, надаваними третіми особами на мережах передачі даних операторів зв'язку". Під таке визначення потрапляють в першу чергу популярні месенджери на кшталт Telegram, WhatsApp, Viber, проте в бесіді з виданням фахівці уточнили, що сюди можна вписати і соціальні мережі.

Розробників цих сервісів пропонується зобов'язати працювати за договором з операторами зв'язку і повідомляти про свою роботу Роскомнадзору. Закон змусить компанії ідентифікувати користувачів і обмежувати "небажані розсилки масових повідомлень та інформації, поширюваної з порушенням закону". В іншому випадку трафік месенджера блокуватиметься за рішенням відомства.

Джерело видання стверджує, що ініціатором нововведень стала адміністрація президента Росії, яка хоче більшого контролю над цими сервісами "у зв'язку зі складною геополітичною ситуацією".

Зараз найбільш популярним месенджером в Росії вважається WhatsApp з приблизно вісьмома мільйонами користувачів. Далі йде Viber з 7,5 мільйонами, Skype з 4 мільйонами і сервіс Google Hangouts з 1,1 мільйона користувачів.

Читайте також: Depo.ua писатиме "на Росії" замість "в Росії". Виключно з поваги до сусідів. Безстроково