На Росії діє негласна заборона на ввезення тканин із Туреччини

Турецький текстиль, який формально не входить до списку санкційних товарів, фактично опинився під негласною забороною на ввезення до Росії
Depo.Гроші
23 грудня 2015 06:47
ФОТО: depo.ua

Заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і державного будівництва Вадим Соловйов направив прем'єр-міністру Дмитру Медведєву і голові Мінпромторгу Денису Мантурову лист, в якому поскаржився на "негласну заборону на ввезення до Росії тканин і текстильної продукції з Туреччини", - передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

"Закуплені в Туреччині за контрактами з турецькими виробниками тканини досі залишаються в Туреччині, перевізники відмовляються їх доставляти, або машини з товаром стоять у транзитній зоні між Україною і Росією", - йдеться у зверненні.

На думку депутата, це може спричинити зупинку російських підприємств. Він нагадує, що тканини і текстиль не увійшли до список товарів, імпорт яких з Туреччини заборонений з 1 січня 2016 року, але "на практиці митні органи створюють перешкоди для здійснення комерційної діяльності численних компаній подібного профілю в Росії".

У Мінпромторгу з листом пана Соловйова знайомі. За словами заступника міністра Віктора Євтухова, Мінпромторг веде моніторинг можливих зривів поставок тканин і сировинних ресурсів і направив у Федеральну митну службу (ФМС) перелік російських підприємств, виробничий цикл яких залежить від поставок з Туреччини.

У той же час міністерство пропонує офіційно заборонити ввезення окремих категорій товарів легкої промисловості з Туреччини, заявив вчора пан Євтухов.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.