На Росії число прострочених кредитів за рік зросло на третину

На Росії число прострочених кредитів за рік зросло на 30%
Depo.Гроші
8 лютого 2016 08:55
ФОТО: depo.ua
На Росії число прострочених кредитів за рік зросло на третину
На Росії число прострочених кредитів за рік зросло на третину

Про це повідомив "Російській службі новин" заступник директора з розвитку Національного бюро кредитних історій Володимир Шикін, передає depo.ua.

За його даними, проблемні заборгованості вже складають понад 1 трильйон рублів і, швидше за все, найближчим часом продовжать рости.

"У 2015 році ми спостерігали впевнене зростання прострочених заборгованостей. Як в рублях, так і у відсотковому відношенні до обсягу діючих кредитів. Зростання відсотка заборгованостей у минулому році було обумовлено реалізацією ризиків, які банки набирали в 2012 – 2013 роках, активно роздаючи кредити. До того ж, доходи населення за рік значно знизилися, і не всі можуть гасити позики", — сказав Шикін.

Між тим, загальна заборгованість громадян перед банківською системою за минулий рік скоротилася майже на 700 мільярдів рублів і склала трохи більше 10 трильйонів рублів (1 долар - 75 руб.). Це сталося через те, що в 2015 році банки істотно знижували ризики, і темпи видачі незабезпечених кредитів знизилися.

На думку Володимира Шикіна, ця тенденція збережеться і в 2016 році. Отримати кредит на хороших умовах стане складніше.

При цьому, незважаючи на кризу, потреба в позикових коштах серед населення залишається досить високою, зазначає заступник директора з розвитку Національного бюро кредитних історій.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші