На Луганщині чиновники «заробили» 9 млн за рахунок псевдопереселенців

У Луганській області діяла група корумпованих чиновників, які сприяли незаконному оформленню пенсій та нарахуванню соціальних виплат псевдопереселенцям з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей
Depo.Гроші
28 січня 2015 04:19
ФОТО: depo.ua
На Луганщині чиновники «заробили» 9 млн за рахунок псевдопереселенців
На Луганщині чиновники «заробили» 9 млн за рахунок псевдопереселенців

Як повідомили depo.ua в прес-службі СБУ, встановлено, що чиновники Управління пенсійного фонду та Управління праці та соціального захисту Марківського району за грошову винагороду оформляли пенсії і соцвиплати особам, які нібито переселилися на Марковщіну. Проте пізніше з'ясувалося, що ці люди навіть не бували в Марківці.

«Організатори розробили корупційний механізм надання «пенсійних послуг». Переоформлення кожної пенсії т. з. переселенців на контрольовані України території вони оцінили в 1,5 тис. грн. Чиновникам в Марківці, які через посередників отримували документи, з цієї суми віддавалася по 200 грн», - йдеться в повідомленні СБУ.

За попередніми підрахунками, в листопаді-грудні 2014 року зловмисники безпідставно оформили пенсії та виплати більш ніж трьом тисячам жителів окупованих територій, що обійшлося державному бюджету України більш ніж в 9 млн грн.

17 січня 2015 року за матеріалами СБУ органами внутрішніх справ відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. У ході обшуків вилучено документальні підтвердження протиправної діяльності чиновників.

Тривають перевірки в інших районах області з виявлення подібних правопорушень.

Нагадаємо, Кабмін продовжив термін реєстрації вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції і анексованого Росією Криму для отримання соціальних виплат до 1 лютого 2015 року.