На Липецькій фабриці Roshen - масові скорочення та спад виробництва

Липецька кондитерська фабрика української корпорації Roshen, яка належить президенту України Петру Порошенку, зараз переживає не найкращі часи
Depo.Гроші
1 лютого 2016 16:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

За останні два з половиною роки обсяги виробництва на фабриці впали у два з половиною рази.

Тут пройшли масові скорочення — зі 1800 працівників "на піку" сьогодні працюють лише 800.

За словами гендиректора фабрики Олега Казакова, головна причина спаду — це все-таки заборона на ввезення української продукції Roshen. Річ у тому, пояснює він, що в Липецьку виробляють в основному недорогі цукерки. Плитковий шоколад чи цукерки в коробках тут ніколи не робили.

Значну частину асортименту, з яким корпорація заходила у російські торгові мережі, складали дорогі цукерки з українських фабрик. Сьогодні настільки широкого вибору споживачам Липецьк запропонувати не може, от і програє конкурентам, пояснює Казаков.

Друга причина – економічна криза, через яку справи йдуть кепсько у всіх кондитерів.

"Плюс, звичайно, певний елемент негативного ставлення до марки теж є, - флегматично додає директор. - Але, думаю, його частка у нашому спаді — 10-15%".

При цьому, як ідеться у публікації, на деяких кіосках фабрики Roshen довелося заклеїти логотип, щоб зайвий раз не дратувати людей, які вороже ставляться до українського президента.

"В умовах погіршення українсько-російських відносин липецька фабрика опинилася немов між двох вогнів.

В Україні для багатьох вона стала символом подвійних стандартів у виконанні власника "Рошену", президента Петра Порошенка. З одного боку, він називає Росію країною-агресором та закликає міжнародну спільноту розширювати санкції проти Москви. З іншого — веде на її території бізнес і справно платить податки до російського бюджету, фінансуючи таким чином армію країни, яка, за його ж словами, веде проти України війну.

Чимало росіян теж не плекають до цієї фабрики теплих почуттів. Вони кажуть: прибуток від продажу вироблених тут цукерок йде до кишені Порошенка, а він напевно фінансує з цих грошей "карателів" з Нацгвардії чи ще якогось "Правого сектору", - йдеться у репортажі ВВС. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.