На Київщині почали відключати електрику за секретним графіком

У Київській області почалися відключення електроенергії за графіком, який не був представлений громадськості
Depo.Гроші
2 грудня 2014 00:03
ФОТО: depo.ua
На Київщині почали відключати електрику за секретним графіком
На Київщині почали відключати електрику за секретним графіком

«У зв'язку з відключенням блоку №3 Запорізької АЕС потужністю 1000 МВт і виникненням непокритого дефіциту потужності в понеділок, 01.12.2014, за командою диспетчера Центральної енергетичної системи (ЦЕС), був введений графік аварійних відключень (ГАВ) на величину 160 МВт», - зазначили в прес-службі «Київобленерго», передає ДеПо.

Енергетики додали, що тривалість і обсяги відключень надалі будуть регламентовані диспетчером Центральної енергетичної системи України.

Підкреслимо, що в «Київобленерго» не стали публікувати відповідні графіки, зазначивши тільки, що вони узгоджені з органами місцевого самоврядування.

При цьому в колл-центрі обленерго ДеПо заявили, що графіки взагалі не затверджені, хоча на сайті компанії йдеться про введення їх у дію.

Як показав сьогоднішній вечір, енергетики на свій розсуд вибирають для відключення окремі квартали міст і селищ, причому рахунок йде на години. За цей час температура в квартирах різко падає, оскільки більшість жителів Київщини обігріваються за допомогою газових (працюють від електрики) або електричних котлів, які, до речі, пропагував прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, який обіцяв не допустити віялових відключень світла.

Примітно, що в Києві енергетики знайшли вихід, щоб розвантажити лінії, що не відключаючи світло населенню: економитимуть електрику тільки за рахунок підприємств.

Як повідомляв ДеПо, у вересні «Київобленерго» вже намагався ввести графіки віялових відключень електроенергії, що в Кабінеті Міністрів тоді назвали політичним тиском, оскільки власники цієї компанії є в списку осіб, до яких Україна може застосувати санкції.