На Донбасі ми втратили близько 7 млрд грн, - "АТБ-маркет"

Заступник генерального директора "АТБ-маркет" Наталія Шаповалова розповіла про те, що насправді сталося з магазинами мережі "АТБ" в зоні АТО
Depo.Гроші
25 травня 2015 13:34
ФОТО: depo.ua
На Донбасі ми втратили близько 7 млрд грн, - "АТБ-маркет"
На Донбасі ми втратили близько 7 млрд грн, - "АТБ-маркет"

"За нашими підрахунками, ми зазнали збитків на суму понад 7 млрд грн, 152 магазина залишилися на непідвладною Києву території, і компанія їх не контролює. Розграбований і частково зруйнований розподільний центр підприємства в Донецькій області, його будівництво та обладнання коштувало нам кілька мільярдів гривень, і товару на складі залишилося більш ніж на мільярд", - розповіла заступник генерального директора "АТБ-маркет" в інтерв'ю газеті "Коментарі".


 За словами Наталії Шаповалової, більше десяти магазинів, відчужених "ДНР", працюють під їх назвою "Перший Республіканський супермаркет", ще майже 20 магазинів торгують під нашими вивісками.

Близько 18 магазинів в Луганській області працюють під торговою маркою мережі "Народний", ще кілька магазинів захоплені невідомо ким, один магазин в Антрациті використовується під комендатуру "козацтва".

"Зрозуміло, що нашими об'єктами користуються незаконно, товарами, вивісками, логотипом, фірмовим одягом. І люди в Україні, які про це в деталях не знають, думають, що "АТБ-маркет" до цього якось причетний. Насправді ми не маємо до цього ніякого відношення", - говорить Шаповалова.
 
На захоплених сепаратистами територіях головним питанням для керівництва АТБ стала безпеку співробітників. "У травні минулого року у нас в першу чергу постраждали магазини, розташовані в Слов'янську, Миколаївці і Красному Лимані. Ми закривали магазини і сприяли всім співробітникам, які були готові виїхати із зони АТО. Коли ж стали серйозно бомбити аеропорт і сам Донецьк, ми взяли на себе фінансування вивозу дітей наших співробітників в Дніпропетровськ та подальше їх утримання", - говорить заступник директора Наталія Шаповалова.

"Тому мене обурюють звинувачення деяких депутатів у тому, що ми нібито допомагали і були причетні до незаконних дій людей, що підтримували "ДНР" і "ЛНР". "АТБ-маркет" як підприємство, напевно, найбільше постраждало від збройного конфлікту в Донбасі", - додала Шаповалова.
 
Нагадаємо, раніше у Верховній Раді України був зареєстрований проект закону "Про націоналізацію майна торгової мережі "АТБ" (№2689 від 21.04.2015).

Співавторами законопроекту виступили, зокрема, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, члени фракцій "Народний фронт" Тетяна Чорновіл і Михайло Гаврилюк, Семен Семенченко ("Самопоміч"), Ігор Луценко ("Батьківщина"), Сергій Трегубенко (Блоку Петра Порошенка) і позафракційний парламентарій Володимир Парасюк.

Пізніше частина депутатів відкликали свої підписи під скандальним законопроектом, а глава фракції "Радикальної партії" повідомив ЗМІ, що "фактів, які б свідчили про причетність колективу АТБ до сепаратистів або терористам у нас немає. Тому ми прийняли відповідне рішення про те, щоб відкликати цей законопроект".