МВФ визначив умови для третього українського траншу

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила зміни до меморандуму про співпрацю з Україною після першого перегляду програми кредитування
Depo.Гроші
3 серпня 2015 08:52
ФОТО: depo.ua

Таке рішення було ухвалено 31 липня - одночасно зі схваленням виділення Україні другого траншу кредиту в розмірі $ 1,7 млрд, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф".

"Початкові умови, висунуті Україні Міжнародним валютним фондом для продовження співпраці і подальшого фінансування, дещо змінилися. Зокрема, були визначені" маяки ", тобто - обов'язкові умови для надання третього траншу кредиту у вересні", - зазначає ресурс.

Серед цих "маяків": затвердження Кабінетом Міністрів плану заходів з приватизації п'яти державних підприємств з переліку пріоритетних об'єктів для приватизації (список 10 таких держпідприємств повинен бути готовий до 31 серпня); створення спеціалізованого підрозділу антикорупційної прокуратури, відповідального за нагляд над розслідуванням Національного антикорупційного бюро; створення умов для повномасштабного функціонування НАБ.

На найближчу перспективу для України основним пріоритетом буде відновлення стабільності та довіри у фінансовому секторі.

Пріоритетом буде також забезпечення фінансового оздоровлення НАК "Нафтогаз України", що має перейти до придбання валюти не з резервів Нацбанку, а на міжбанківському ринку. До кінця 2015 року Україна пообіцяла утримати дефіцит компанії на рівні нижче 3,1% ВВП.

Водночас до 31 серпня 2015 уряд України має затвердити підзаконні акти, необхідні для застосування нового закону про ринок газу.

Переговори з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу Україна пообіцяла завершити до кінця вересня, тобто до періоду виплати $500 млн за євробондами. (Україна намагається домовитися про списання 40% боргу, в той час як кредитори наразі погодилися списати лише 5%.)

Проект держбюджету України, згідно з домовленістю з фондом, буде підготовлений з дефіцитом на рівні 3,75% ВВП.

Наступні перегляд програми планується провести у вересні, перед отриманням Україною третього траншу кредиту.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші".