МВФ вимагає надати НАБУ право самостійної "прослушки"

До кінця листопада 2016 року НАБУ має бути надано право самостійно проводити прослуховування і проводити слідчі дії під прикриттям
Depo.Гроші
3 жовтня 2016 18:37
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму з МВФ, , повідомляє Depo.ua.

Зазначається, що законодавчі зміни повинні бути внесені до Верховної Ради і прийняті до кінця листопада (це визначено контрольним показником співпраці з МВФ), щоб гарантувати, що НАБУ має можливість користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств, в їх числі: операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.

Також меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, повинні бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними дослідженнями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури, до тих пір, поки розслідування справи не завершено, або закрито.

При цьому в даному випадку не повинно виникати необґрунтованих обмежень права людини на захист.

Крім того, НАБУ має щоквартально (не пізніше кінця наступного місяця після закінчення кварталу) публікувати статистику про розслідуваних ним справах щодо вищих чиновників.

Нагадаємо, 6 липня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький закликав Верховну Раду підтримати законопроект №4812, який дозволить НАБУ самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку.

Він мотивував тим, що це прискорило б слідчий процес щодо ТОП-чиновників для НАБУ й запобігало б "витоку інформації". Для прослуховування депутатів все одно б знадобився дозвіл Верховної Ради, уточнював Холодницький.

Єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що надання Національному антикорупційному бюро законодавчої можливості самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку у відповідності з міжнародною практикою позитивно позначиться на діяльності відомства

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.