МВФ та Світовий банк закликають Раду ліквідувати Нацкомісію фінпослуг

Світовий банк та Міжнародний валютний фонд закликали Верховну Раду ухвалити у другому читанні законопроект, яким пропонується ліквідувати Національну комісію, що здійснює нагляд за ринком фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)

Про це йдеться у спільній заяві МВФ та Світового банку, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Повноваження Нацкомфінпослуг мають розділити між Нацбанком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

"Необхідно привести регулювання та нагляд до міжнародних стандартів, як це відбувається у банківському секторі. Найбільш ефективним способом досягнення цього є консолідація регулюючих органів, перехід від трьох регуляторів фінансового сектора до двох", — повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

За словами представників МВФ та Світового банку, модель регулювання фінансового ринку України, яка існує наразі, є недосконалою та несе ризики для стабільності фінансового сектору.

Нагадаємо, у травні президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті виступив за ліквідацію Національної комісії фінпослуг.

Відповідний законопроект Рада підтримала у першому читанні ще влітку 2016 року, проте з того часу розгляд законопроекту майже не відбувався.

Довідка. Нацкомфінпослуг здійснює державне регулювання небанківського сектору економіки. Зокрема, він регулює діяльність страхових компаній, ломбардів, кредитних спілок та інших фінансових установ. Відповідно до запропонованого законопроекту, ці функції пропонується розподілити між Нацбанком та НКЦПФР.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МВФ