МВФ схвалює тактику України щодо "боргу Януковича"

Тактика України в переговорах із Росією щодо боргу в 3 млрд дол. за євробондами, випущеними режимом Януковича, відповідає політиці МВФ
Depo.Гроші
15 вересня 2016 18:33
ФОТО: depo.ua

Про це заявив директор з комунікацій МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні, передає depo.ua.

"Рада директорів МВФ розглянула це питання як частину загального рішення щодо другого перегляду програми, і в контексті вимог політики "доброї волі" дії України відповідали політиці", - сказав він.

При цьому Райс відзначив, що Фонд виступає за врегулювання питання боргу та закликає сторони досягти консенсусу в рамках конструктивного діалогу.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України.

Кабінет Міністрів України запровадив мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни після того, як Росія відмовилася реструктуризувати кредит в 3 млрд дол., наданий у 2013 році тодішньому президенту України Віктору Януковичу. 

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

У травня Росія подала у Високий суд Англії заперечення проти позову, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року.

27 липня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що  цей борг Україну змусили взяти, а тому вона не повинна його повертати. 

12 вересня міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Росія готова до досудового врегулювання щодо "боргу Януковича".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші