МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, - глава фонду

Міжнародний валютний фонд позитивно оцінює досягнення домовленостей між Україною та кредиторами про реструктуризацію частини боргу
Depo.Гроші
27 серпня 2015 18:07
ФОТО: depo.ua

Відповідний коментар глави МВФ Крістін Лагард оприлюднено прес-службою фонду в четвер, передає depo.ua.

Як зазначає Лагард, схвалені обома сторонами параметри дозволять Україні відновити стійкість її боргу, що поряд з реформами, сприяє швидкому досягненню цілей програми розширеного фінансування EFF для України. Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд.

Примітно, що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.

Як підкреслювала раніше Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-який кредитор). Москва ж наполягає на суверенний статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів. При цьому основний кредитор України - МВФ не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає борг Києва перед Росією.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.