МВФ покращив прогноз падіння ВВП України

Міжнародний валютний фонд очікує, що в "коронавірусному" 2020 році ВВП України матиме дещо менше падіння – до мінус 7,2%, у порівнянні з мінус 8,2% за прогнозами, оприлюдненими Фондом у червні
 

Про це йдеться в жовтневій доповіді МВФ "Перспективи розвитку світової економіки", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За висновками Фонду, представленими в таблиці щодо європейських економік, які формуються та розвиваються, рівень реального ВВП України наприкінці нинішнього року очікується на рівні мінус 7,2%. У той час, як у червні, коли Фонд затвердив нову програму кредитування Stand-By для України, цей показник був гіршим і прогнозувався на рівні мінус 8,2%.

При цьому, очікується, що в 2021 році економіка України стабілізується і зростання реального ВВП досягне позначки 3,0%.

Крім того, за прогнозом МВФ щодо України, індекс споживчих цін опуститься з позначки 7,9 за результатами минулого року до 3,2 – за підсумками нинішнього та підніметься до 6,0 в 2021 році. Баланс поточних рахунків досягне показника 4,3 у 2020 році та зменшиться до мінус 3,0 в 2021-му. Рівень безробіття в Україні, як розрахували у МВФ, збільшиться до 11,0% в 2020 році та опуститься до 9,6% наступного року.

Зниження економічних прогнозів для економіки України загалом відповідає світовим тенденціям, пов'язаним з фінансово-економічною кризою, яку спричинила пандемія коронавірусу. Так, згідно з останнім оглядом МВФ,глобальне зростання демонструватиме негативну динаміку в 2020-му і позитивну в 2021 році, що охоплюватиме, в тому числі, найрозвинутіші економіки світу.

Нагадаємо, 13 жовтня міністр фінансів Сергій Марченко заявив, без траншу МВФ Україна прожити зможе, але всім доведеться "затягнути паски".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"