ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МВФ оголосив деталі нового траншу Україні

Програма stand-by, схвалена МВФ для допомоги Україні на загальну суму $3,9 млрд, передбачає негайне надання першого траншу $1,4 млрд 

Depo.Гроші
19 грудня 2018 05:03
ФОТО: depo.ua
МВФ оголосив деталі нового траншу Україні
Фото: mignews.com.ua

Решта сума буде надаватися кожні півроку, передає Depo.ua з посиланням на заяву на офіційному сайті МВФ.

Програма буде зосереджена на чотирьох пріоритетах:

1) продовження поточної фіскальної консолідації, щоб зменшити державний борг;

2) подальше зниження інфляції, зберігаючи гнучкий режим валютного курсу;

3) посилення фінансового сектору, сприяння відновленню активів та відродження банківського кредитування;

4) просування цілеспрямованої сукупності структурних реформ, зокрема для вдосконалення адміністрування податків, приватизації та управління.

"Українська влада успішно відновила макроекономічну стабільність та зростання за підтримки міжнародного співтовариства. Розсудлива фіскальна та монетарна політика, а також гнучкий режим обмінного курсу допомогли зменшити дефіцит фіскального й поточного рахунків. Резерви були частково відновлені, і впевненість зросла", - заявив перший заступник директора та в.о. голови Фонду Девід Ліптон.

Проте, за його словами, реалізація програми "є предметом значних ризиків і внутрішніх, і зовнішніх". Він наголосив, що "українська влада зробила важливі кроки для пом'якшення цих ризиків, у тому числі шляхом затвердження надійного бюджету на 2019 рік, підвищення тарифів на газ і опалення та ухвалення законодавства для вдосконалення управління у державних банках".

Нагадаємо, 18 грудня у Вашингтоні Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про відкриття для України нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). Загальний обсяг програми - $3,9 млрд. Це – десята програма МВФ для України.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.